YAYINLARIMIZ

OECD Vergi Terimleri Sözlüğü

ZERO COUPON BOND TEMETTÜ ÖDEMESİ YAPILMAYAN TAHVİL (KUPONSUZ İSKONTOLU TAHVİL): Düzenli olarak faiz ödenmeyen ancak vadesinde faiz ödenen uzun vadeli tahvil. Bu tür tahviller, nominal değerinden çok yüksek ıskontoyla satılmaktadırlar.
ZERO RATE SIFIR ORAN (KDV’SİZ): Kural olarak verginin konusuna girmekle beraber vergi oranının % 0 olarak belirlenmesi ve böylelikle gerçekte verginin ödenmemesi ve sonuç olarak girdiler üzerinden ödenen vergilerin vergi indirimi mekanizması aracılığıyla iade alınabildiği durumlarda KDV ilgili olarak kullanılan terim
All intellectual property and legal rights of OECD Glossary of Tax Terms are owned by Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD).

OECD Glossary of Tax Terms is translated into Turkish by Ramazan Biçer, a partner at Centrum Consulting but it does not reflect the official translation.

Copying, duplicating, publishing and releasing of OECD Glossary of Tax Terms without official and prior permission by OECD mean that OECD's intellectual property and legal rights are violated.